ارسال نظام رتبه بندی معلمان به مجلس

ارسال نظام رتبه بندی معلمان به مجلس

ارسال نظام رتبه بندی معلمان به مجلس

حاج بابایی رتبه بندی
حاج بابایی

حمیدرضا حاجی ‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم ارسال لایحه رتبه بندی معلمان به مجلس پیش از بستن بودجه ۹۸، گفت: براساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، سند تحول بنیادین و برنامه ششم توسعه دولت مکلف است لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان را به مجلس ارائه دهد؛ نظام رتبه‌بندی فرهنگیان، معلمان را در جایگاه هیات علمی قرار می‌دهد؛ با اجرای این نظام، معلمان به مربی، دانشیار، استادیار و استاد تقسیم می‌شوند و براساس تحصیلات، تجربه و سابقه خود می توانند به این رتبه‌ها دست یابند.

 

با اجرای نظام رتبه بندی فرهنگیان مهندسی نیروهای انسانی در آموزش و پرورش به صورت خودکار محقق می‌شود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با اجرای نظام رتبه بندی فرهنگیان مهندسی نیروهای انسانی در آموزش و پرورش به صورت خودکار محقق می‌شود، افزود: با توجه به اینکه در این نظام محورها شهرستان‌ها، استان‌ها، دانشگاه فرهنگیان و… است خود به خود مباحثی مانند نیروی مازاد یا کمبود نیرو در آموزش و پرورش ایجاد نمی‌شود و تمامی موارد مربوط به نیروی انسانی به راحتی ریل گذاری می شود.

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه در نظام رتبه‌بندی معلمان سلسله مراتب تعریف شده است، عنوان کرد: در این نظام محل خدمت در شهرستان، استان، جایگاه علمی، پژوهشی و هیات ممیزی‌ها تعریف شده است.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش براساس قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق معلمان را افزایش داد و مدعی شد مرحله اول نظام رتبه‌بندی معلمان را اجرایی کرده در حالیکه این اقدام ارتباطی با نظام رتبه‌بندی معلمان نداشت و صرفا امتیازاتی که برای تمامی کارمندان دولت در قانون مدیریت خدمات کشوری تخصیص داده می‌شد پس از سال‌ها به معلمان پرداخت شد.

بی توجهی دولت به آموزش و پرورش باعث حذف سختی کار از فیش حقوقی و عدم ارائه نظام رتبه بندی فرهنگیان شد

وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه براساس ماده ۶۳ برنامه ششم توسعه دولت مکلف است لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان را به مجلس ارائه دهد درحالی که با گذشت ۲ سال از شروع برنامه ششم توسعه دولت هنوز اقدامی در این زمینه انجام نداده است، اظهار کرد: دولت توجه چندانی به آموزش و پرورش ندارد در این دو سال نه تنها لایحه رتبه بندی فرهنگیان را به مجلس ارسال نکرد بلکه مواردی مانند سختی کار را از حقوق آنها کم کرد که در پی اعتراضات و پیگیری ها مجدد در هیات دولت تصویب و به حقوق معلمان افزوده شد.

دولت باید لایحه نظام رتبه بندی فرهنگیان را پیش از بستن بودجه ۹۸ به مجلس ارسال کند در غیر این صورت منابع لازم برای اجرایی کردن آن را در بودجه پیش بینی کند مادامی که منابع مالی برای اجرای رتبه بندی فرهنگیان وجود نداشته باشد این نظام قابلیت اجرا ندارد.

نظام رتبه بندی معلمان نسخه شفابخش دردهای آموزش و پرورش است

حاجی بابایی با بیان اینکه نظام رتبه بندی معلمان نسخه شفابخش دردهای آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد: در صورتی که آموزش و پرورش نظام رتبه بندی واقعی را اجرایی کند بسیاری از کمبودها در این وزارتخانه برطرف می شود.

وی تاکید کرد: دولت باید لایحه نظام رتبه بندی فرهنگیان را پیش از بستن بودجه ۹۸ به مجلس ارسال کند در غیر این صورت منابع لازم برای اجرایی کردن آن را در بودجه پیش بینی کند مادامی که منابع مالی برای اجرای رتبه بندی فرهنگیان وجود نداشته باشد این نظام قابلیت اجرا ندارد.

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس عنوان کرد: در صورتی که نظام رتبه بندی فرهنگیان پیش از بستن بودجه ۹۸ به مجلس ارسال نشود دولت منابع مالی لازم برای اجرای آن را در بودجه وزارت آموزش و پرورش لحاظ کند تا پس از ارسال لایحه به مجلس تصویب و اجرا شود.

۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت