my.ice.ir | ورود به سامانه خرید دلار در سامانه برخط بازار متشکل ارز ایران با کارت ملی

my.ice.ir | ورود به سامانه خرید دلار در سامانه برخط بازار متشکل ارز ایران با کارت ملی

ورود به سامانه خرید دلار ارز دولتی
my.ice.ir + ثبت نام خرید دلار در سامانه برخط بازار متشکل ارز ایران با کارت ملی   آموزش استفاده از سامانه اینجا کلیک کنید   سامانه برخط بازار متشکل ارزی برای خرید دلار دولتی با کارت ملی یا سایت خرید ارز مسافرتی ۱۴۰۱ به نشانی my.ice.ir برای خرید ارز دولتی از صرافی های مجاز است. […]

my.ice.ir + ثبت نام خرید دلار در سامانه برخط بازار متشکل ارز ایران با کارت ملی

ورود به سامانه خرید دلار ارز دولتی
ورود به سامانه خرید دلار ارز دولتی اینجا کلیک کنید

 

آموزش استفاده از سامانه اینجا کلیک کنید

 

سامانه برخط بازار متشکل ارزی برای خرید دلار دولتی با کارت ملی یا سایت خرید ارز مسافرتی ۱۴۰۱ به نشانی my.ice.ir برای خرید ارز دولتی از صرافی های مجاز است.

مراحل ثبت درخواست ارز در سامانه برخط بازار متشکل ارزی شامل ۱۴ مرحله از جمله ثبت کدملی و تلفن همراه در سامانه است و پس از آن از طرف سامانه پیامک تایید برای متقاضی ارسال می‌شود.
سامانه برخط بازار متشکل ارز ایران

سامانه برخط بازار متشکل ارز ایران به منظور تسهیل فرآیند خرید ارز اشخاص حقیقی و صرفه جویی در وقت متقاضیان طراحی شده است و جهت ثبت درخواست میتوان از طریق لینک my.ice.ir اقدام کرد.
سامانه my.ice.ir

طبق اطلاعیه بانک مرکزی، متقاضیان تنها می‌توانند از طریق سامانه برخط بازار متشکل معاملات ارز ایران اقدام به خرید ارز مورد نیاز از صرافی‌ها کنند.
نحوه گرفتن دلار با کارت ملی

با تایپ آدرس سامانه my.ice.ir در مرورگر، وارد آن شوید.

سامانه بر خط ارز

جزئیات صفحه اصلی سامانه ثبت نام ارز مسافرتی در تصویر بالا آمده است. اکنون نوبت ورود به پنل کاربری آن می‌رسد.

 جزئیات صفحه اصلی سامانه ثبت نام ارز مسافرتی در تصویر بالا آمده است. اکنون نوبت ورود به پنل کاربری آن می‌رسد.

کد ملی و شماره همراه را به طور صحیح وارد کنید و سپس، عبارت امنیتی را بنویسید و گزینه ورود را بزنید.
اگر اطلاعات گفته شده در بخش قبل را به طور صحیح وارد کرده باشید، وارد پنل کاربری خود می‌شوید.

ضمن ورود به پنل کاربری لازم است کارت واکسن دیجیتالی خود را وارد سایت my.ice.ir کنید تا کارت واکسن بین‌المللی را دریافت کنید.
سامانه خرید دلار

با روش درخواست ارز مسافرتی اینترنتی در my.ice.ir ، می‌توانید ارز نقدی را دریافت کنید:

دریافت پیامک حاوی کد تایید
وارد کردن مشخصات هویتی در سایت اینترنتی my.ice.ir
آپلود عکس کارت ملی
بارگذاری ویدئو از خودتان
تایید اطلاعات ارسال شده به سایت ارز مسافرتی اینترنتی
انتخاب درخواست ارز ویزا (هوایی)، بدون ویزا (هوایی) و مسافرتی (ریلی، زمینی و دریایی)
استعلام شدن فرد از سامانه سنا
آپلود تصویر ویزا و روادید، بلیط و گذرنامه
نمایش فهرست صرافی‌های نزدیک برای متقاضی
پیدا کردن یک صرافی با انتخاب شما
مورد بررسی قرار گرفتن مدارک ارسالی و درخواست‌های متقاضیان توسط صرافی (اگر مدارک صحت داشته باشند.)
تعیین شدن زمان مراجعه از سوی صرافی
ارسال پیامک تاریخ و ساعت مراجعه از سوی صرافی برای متقاضی

پس از ثبت نام در سامانه ارز مسافرتی و تکمیل موفقیت آمیز آن می‌توانید لیستی از نزدیک‌ترین صرافی‌ها را دریافت کنید. پس از دریافت این لیست، یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنید. در مرحله‌ی بعد، اطلاعات درخواست ارز به صرافی که انتخاب کردید، ارسال می‌شود. اگر درخواست شما از سمت صرافی پذیرفته شود، مشخصات و زمان مراجعه به آن را دریافت می‌کنید

 کد ملی و شماره همراه را به طور صحیح وارد کنید و سپس، عبارت امنیتی را بنویسید و گزینه ورود را بزنید. اگر اطلاعات گفته شده در بخش قبل را به طور صحیح وارد کرده باشید، وارد پنل کاربری خود می‌شوید. ضمن ورود به پنل کاربری لازم است کارت واکسن دیجیتالی خود را وارد سایت my.ice.ir کنید تا کارت واکسن بین‌المللی را دریافت کنید. سامانه خرید دلار با روش درخواست ارز مسافرتی اینترنتی در my.ice.ir ، می‌توانید ارز نقدی را دریافت کنید: دریافت پیامک حاوی کد تایید وارد کردن مشخصات هویتی در سایت اینترنتی my.ice.ir آپلود عکس کارت ملی بارگذاری ویدئو از خودتان تایید اطلاعات ارسال شده به سایت ارز مسافرتی اینترنتی انتخاب درخواست ارز ویزا (هوایی)، بدون ویزا (هوایی) و مسافرتی (ریلی، زمینی و دریایی) استعلام شدن فرد از سامانه سنا آپلود تصویر ویزا و روادید، بلیط و گذرنامه نمایش فهرست صرافی‌های نزدیک برای متقاضی پیدا کردن یک صرافی با انتخاب شما مورد بررسی قرار گرفتن مدارک ارسالی و درخواست‌های متقاضیان توسط صرافی (اگر مدارک صحت داشته باشند.) تعیین شدن زمان مراجعه از سوی صرافی ارسال پیامک تاریخ و ساعت مراجعه از سوی صرافی برای متقاضی پس از ثبت نام در سامانه ارز مسافرتی و تکمیل موفقیت آمیز آن می‌توانید لیستی از نزدیک‌ترین صرافی‌ها را دریافت کنید. پس از دریافت این لیست، یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنید. در مرحله‌ی بعد، اطلاعات درخواست ارز به صرافی که انتخاب کردید، ارسال می‌شود. اگر درخواست شما از سمت صرافی پذیرفته شود، مشخصات و زمان مراجعه به آن را دریافت می‌کنید

 

 

 • پیامک اطلاعات تکمیلی حداکثر تا ۳۰ دقیقه پس از ثبت درخواست برای تقاضاهای ثبت شده در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۶ ارسال خواهد شد و در صورتی که خارج از بازه زمانی مذکور تقاضایی ثبت شده باشد، متقاضی باید در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۰:۳۰ روز بعد منتظر دریافت این پیامک باشد.
 • متقاضی پس از دریافت اطلاعات صرافی و تاریخ و ساعت مراجعه، باید شخصا با همراه داشتن کارت ملی و دو کارت بانکی به نام شخص، در زمان تعیین شده به صرافی مراجعه و ارز مورد نیاز را خریداری کند؛ با توجه به محدودیت سقف خرید، مجموع موجودی دو کارت برابر ارزش ریالی ارز مورد تقاضا باشد.
 • عدم مراجعه متقاضی در بازه زمانی تعیین شده، به منزله انصراف از تقاضای خرید ارز خواهد بود.
 • با توجه به پوشش سرفصل ارز توافقی برای تمامی مصارف، کلیه متقاضیان ارز مسافری نیز می‌توانند از همین سامانه و در سرفصل ارز توافقی مراجعه کنند.

خرید دلار سهمیه کارت ملی

تا چند ماه قبل نیز صرافی‌ها با کارت ملی به متقاضیان، دلار ارزان‌تر از بازار آزاد می‌فروختند. اما این بار فروش ارز با کارت ملی حداقل دو تفاوت در نرخ فروش و میزان سهمیه دارد:

۱) قیمت فروش دلار: قیمت دلار سهمیه‌ای را قبلا صرافی ملی روزانه تعیین و اعلام می‌کرد. اما الان مبنا برای فروش ارز «نرخ توافقی ارز خریداری شده از صادرکننده به اضافه حاشیه سود یک درصدی صراف» است. نرخ دلار توافقی اکنون بالغ بر ۲ هزار تومان بیشتر از نرخ صرافی ملی است، اما همچنان نسبت به بازار آزاد حدود هزار تومان ارزان‌تر است.

۲) میزان سهمیه دلار: پیش از این هر فرد در سال با کارت ملی می‌توانست تا سقف ۲۰۰۰ یورو معادل حدود ۲۲۰۰ دلار ارز بخرد. این سهمیه اکنون به ۲۰۰۰ دلار کاهش یافته است.

تفاوت قیمت ارز آزاد و دولتی

خریداران ارز سهمیه‌ای از صرافی و بانک‌ها، بابت دو هزار یورو، سه میلیون تومان کمتر از نرخ‌های رایج بازار آزاد پرداخت می‌کنند.

۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

 1. باسلام
  موقعی که ادرس سایت را تایپ میکنم و میخواهم وارد بشم وارد نمیشه چکار باید کرد ایا کافی نت ها هم میتوانند ثنت نام وقت برای دریافت ارز مسافرتی اقدام کنند لطفا راهنمایی فرمایید

  به این نظر امتیاز بده
 2. هیچ کدام از پیام های بنده منتشر نمیشود/اما بعد از هر پیام جواب می آید که قبلا هم گفته بودید

  به این نظر امتیاز بده
 3. درکنار سایت ارز متشکل کلیدی هست که مانع از باز شدن سایت است چگونه انرا حذف کنم

  به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت