my.tax.gov.irاخبار آموزش و پرورشاخبارفرهنگیانپربازدید امور اداریصفحه نخست

my.tax.gov.ir | درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی،ورود به سایت خدمات الکترونیک مالیاتی my.tax.gov ir

my.tax.gov.ir درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی،ورود به سایت خدمات الکترونیک مالیاتی

my.tax.gov.ir درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی،ورود به سایت خدمات الکترونیک مالیاتی
my.tax.gov.ir درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی،ورود به سایت خدمات الکترونیک مالیاتی

 

ورود به سایت خدمات الکترونیک مالیاتی اینجا کلیک کنید

 

 

سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودروcartransfer.tax.gov.ir -ورود به سایت استعلام مالیات خودرو

 

ثبت نام در my.tax.gov.ir

 

 

 1. ​ابتدا باید وارد این سامانه به نشانی اینترنتی my.tax.gov.ir شوید. در بخش قبل روش ورود به این درگاه را برای شما توضیح داده ایم تا به راحتی بتوانید به آن وارد شوید.
 2. بعد از این که به صفحه اصلی این درگاه الکترونیکی وارد شدید، پنجره ای را به شکل زیر مشاهده خواهید کرد. همان گونه که اشاره کردیم، افرادی که قبل در سامانه ثبت نام کرده و دارای نام کاربری و رمز عبور هستند، می توانند با استفاده از اطلاعات خود به این درگاه وارد شوند. اما اگر تا کنون نسبت به انجام ثبت نام در این درگاه الکترونیکی اقدام نکرده اید، ابتدا باید این فرآیند را انجام دهید. برای این کار از قسمت بالای پنجره ورودی بر روی گزینه «ثبت نام» کلیک کنید.

   

 3. با کلیک بر روی گزینه «ثبت نام» در بخش قبل، پنجره دیگری به شکل زیر برای شما نمایش داده می شود. در نتیجه، امکان ثبت نام در my.tax.gov.ir را خواهید داشت. در این قسمت از شما یک سری اطلاعات درخواست می شود که شامل کد ملی یا شناسه ملی، شماره تلفن همراه و تاریخ تولد می باشند. با توجه به این که هم اشخاص حقیقی و هم حقوقی امکان ثبت نام در این سامانه را دارند، اشخاص حقیقی باید کد ملی و حقوقی ها شناسه ملی خود را در کادر اول قرار دهند. به هر حال، بعد از این که همه اطلاعات درخواستی را به درستی وارد کردید،‌ کد امنیتی موجود را هم در جایگاه خود قرار دهید. سپس با توجه به حقیقی یا حقوقی بودن شخص، بر روی گزینه «ثبت نام» یا «ثبت نام اشخاص حقوقی» در پایین پنجره کلیک نمایید.

   

 4. در صورتی که اطلاعات لازم در بخش قبل را به درستی وارد کرده باشید، رمز عبور مورد نیاز برای وارد شدن به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی بر روی شماره موبایلی که تعیین کرده اید، فرستاده می شود. بنابراین، ثبت نام شما با موفقیت در این سامانه انجام گرفته و از این به بعد می توانید از خدمات غیر حضوری قابل ارائه در این درگاه الکترونیکی سازمان امور مالیاتی، استفاده کنید.

 

فراموشی رمز my.tax.gov.ir

تا این جای کار نحوه ورود به my.tax.gov.ir و ثبت نام در آن را توضیح دادیم. پس شما به راحتی می توانید به این درگاه الکترونیکی وارد شده و نسبت به انجام ثبت نام در آن اقدام نمایید. همان طور که مشاهده کردید، بعد از این که ثبت نام خود را با موفقیت در این درگاه الکترونیکی انجام دادید، یک رمز عبور بر روی شماره موبایل شما فرستاده می شود. در نتیجه، با استفاده از نام کاربری که همان کد ملی یا شناسه ملی برای اشخاص حقیقی و حقوقی است و این رمز عبور می توانید به درگاه ملی خدمات مالیات وارد شوید. اما گاهی اوقات ممکن است افراد پیام دریافت رمز را پاک کرده و آن را هم جایی یادداشت نکرده باشند. در واقع رمز عبور خود که برای ورود به این درگاه الکترونیکی الزامی است را فراموش نموده یا گم می کنند. در این گونه موارد هم راه چاره ای وجود دارد.

در صورتی که شما قبلا نسبت به انجام ثبت نام درگاه ملی خدمات سازمان امور مالیاتی اقدام کرده و رمز عبور دریافت نموده اید، اما اکنون به هر دلیل این رمز را فراموش یا گم کرده اید، هیچ لزومی به نگرانی وجود ندارد. چرا که امکان بازیابی این رمز به راحتی برای شما فراهم است. در این قسمت نحوه بازیابی رمز عبور my.tax.gov.ir را برای شما آورده ایم تا در صورت نیاز به این شکل اقدام نمایید:

 1. ابتدا با استفاده از روشی که در ابتدای کار برای شما توضیح دادیم، به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی my.tax.gov.ir وارد شوید.
 2. در ادامه صفحه ورودی این درگاه الکترونیکی را مشاهده می کنید. با توجه به این که شما اکنون رمز عبور ندارید، نمی توانید به آن وارد شوید. پس بر روی گزینه «فراموشی» در قسمت بالای صفحه کلیک کنید.

   

 3. در ادامه صفحه دیگری برای شما نمایش داده می شود که لازم است کد ملی یا شناسه ملی خود را در آن وارد کنید. با توجه به این که شخص حقیقی یا حقوقی هستید، اطلاعات مربوطه را در این کادر قرار داده و کد امنیتی را هم وارد نمایید. سپس مجددا با توجه به حقیقی یا حقوقی بودن به ترتیب بر روی گزینه «بازیابی رمز عبور» یا «فراموشی رمز – اشخاص حقوقی» کلیک کنید.

   

 4. در ادامه رمز جدید بر روی شماره موبایلی که وارد کرده اید فرستاده خواهد شد. در نتیجه می توانید با استفاده از این رمز به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی به آدرس اینترنتی my.tax.gov.ir وارد شوید.

اگر چه بازیابی رمز ورود به این سامانه چندان دشوار نیست، اما بهتر است که این رمز را جایی یادداشت کرده تا مرتبا نیاز به بازیابی آن نداشته باشید. زیرا این کار موجب اتلاف زمان شما خواهد شد.

 

تغییر شماره موبایل در my.tax.gov.ir

فراموشی رمز my.tax.gov.ir
فراموشی رمز my.tax.gov.ir

در بخش قبل نحوه بازیابی کلمه عبور در صورت فراموشی رمز my.tax.gov.ir را بیان کردیم. بنابراین اکنون اگر شما رمز عبور خود را هم فراموش کنید، به راحتی امکان بازیابی آن را خواهید داشت. اما گاهی اوقات ممکن است افراد قصد تغییر شماره تلفن خود را داشته باشند. زیرا شما در هنگام ثبت نام ملزم به وارد کردن یک شماره تلفن همراه هستید. در ادامه تمام امورات مربوط به این سامانه با آن شماره تلفن انجام می شود. حتی در صورتی که قصد بازیابی رمز عبور درگاه ملی خدمات مالیات را داشته باشید هم کلمه عبور جدید به شماره ای که قبلا تعیین کرده اید، فرستاده می شود. حال ممکن است به دلایل مختلف از جمله تغییر شماره تلفن، قصد تغییر شماره وارد شده در این سامانه را داشته باشید. در این رابطه باید بگوییم که به راحتی امکان انجام این کار وجود داشته و می توانید شماره جدیدتان را در این سامانه ثبت کنید.

جهت تغییر شماره تلفن همراه در سامانه مذکور به نشانی my.tax.gov.ir هم لازم است چند مرحله ساده را طی کنید. در این قسمت نحوه تغییر شماره تلفن و مراحل لازم برای این کار از طریق درگاه ملی خدمات سازمان امور مالیاتی را توضح داده ایم:

 1. ابتدا باید به این درگاه الکترونیکی سازمان امور مالیاتی my.tax.gov.ir وارد شوید. از آن جایی که نحوه ورود به این سامانه را در بخش های قبل بیان کرده ایم، به راحتی می توانید به این سامانه وارد شوید.
 2. در ادامه صفحه ورودی ان را مشاهده خواهید کرد. در صورتی که قصد تغییر دادن شماره تلفن همراه خود را داشته باشید، کافی است از قسمت بالای این پنجره بر روی گزینه «تغییر موبایل» کلیک کنید.

   

 3. با انتخاب گزینه مذکور در بخش قبل، صفحه دیگری نمایش داده شده که امکان تغییره شماره موبایل درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی از طریق آن وجود دارد. باید کد ملی یا شناسه ملی خود را در کادر مربوطه وارد کرده و سپس شماره تلفن همراه را هم در قسمت مربوط به خود قرار دهید. تصویر امنیتی را در جایگاه خود گذاشته و بر روی گزینه «تغییر شماره همراه» در پایین پنجره کلیک کنید.

   

در ادامه شماره تلفن همراه شما با موفقیت تغییر کرده و از این به بعد شماره همراه جدید در سامانه my.tax.gov.ir برای شما ثبت خواهد شد. پس می توانید اقدامات مختلف از جمله بازیابی رمز عبور را از طریق این شماره جدید انجام دهید.

 

پرداخت الکترونیک در my.tax.gov.ir

 

 

پرداخت الکترونیک مالیات
پرداخت الکترونیک مالیات

نکته بسیار مهم دیگر در رابطه با درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی ، امکان پرداخت قبوض مالیاتی از این طریق می باشد. یعنی افرادی که دارای قبض های مالیاتی بوده و قصد پرداخت آن را دارند، به راحتی می توانند به صورت انلاین این قبض ها را از طریق درگاه ملی خدمات مالیات بپردازیند. استفاده از این درگاه الکترونیکی برای پرداخت قبوض بسیار ساده و سریع بوده و به شما کمک می کند بدون هیچ گونه معطلی قبض های مالیاتی تان را پرداخت نمایید. با توجه به این که بسیاری از مشمولان مالیات که دارای قبض های مالیاتی هستند، دنبال راهی مناسب برای پرداخت قبوض خود می باشند، در این قسمت نحوه پرداخت قبوض مالیاتی از طریق درگاه ملی خدمات سازمان امور مالیاتی را برای شما بیان خواهیم کرد. پس در صورت تمایل به پرداخت قبض های مالیاتی خود به صورت آنلاین، می توانید از این روش استفاده کنید. جهت پرداخت الکترونیک در my.tax.gov.ir کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی به نشانی اینترنتی my.tax.gov.ir وارد شوید. با ورود به این سامانه از قسمت پایین و سمت راست پنجره ورودی، بر روی گزینه «پرداخت الکترونیک» کلیک نمایید.

   

 2. با کلیک بر روی گزینه «پرداخت الکترونیک» در بخش قبل به صفحه دیگری منتقل خواهید شد. در این بخش امکان پرداخت الکترونیک در my.tax.gov.ir از دو طریق وجود دارد که در ادامه آن ها را بیان کرده ایم:
 •  روش اول استفاده از شناسه ۳۰ رقمی نسیم است. این شناسه را در کادر شناسه قبض قرار داده و کد امنیتی را هم وارد کنید. سپس بر روی گزینه «بررسی شناسه قبض نسیم» کلیک نمایید تا امکان بررسی اطلاعات و پرداخت قبض از این طریق برای تان فراهم شود.

   

 •  روش دوم استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت است. در این روش باید شناسه قبض مالیاتی خود به همراه شناسه پرداخت آن را در جایگاه های مشخص شده قرار داده و کد امنیتی را وارد کنید. سپس بر روی گزینه «بررسی شناسه قبض و شناسه پرداخت» کلیک نموده تا این شناسه ها بررسی شده و پرداخت قبض انجام گیرد.

   

به این ترتیب، با استفاده از هر یک از این روش ها که تمایل داشته باشید، می توانید قبض های مالیاتی خود را به صورت آنلاین و در زمانی کوتاه از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی بپردازید.

 

 

 

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد امتیاز: ۱

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید